Komu potrzebne są pieczątki kieszonkowe?

Pieczątka kieszonkowa.

Założenie własnego biznesu to przede wszystkim mnóstwo formalności. Wybór formy prawnej, rejestracja w urzędzie, wynajem przestrzeni biurowych, czy w końcu – wyrobienie pieczątki firmowej. I chociaż ostatni krok nie jest niezbędny, to decyduje się na niego wielu przedsiębiorców. Ten niepozorny element ułatwia codzienną biurokrację i dobrze odbierany jest przez Klientów. Wygodną formą, na którą można się zdecydować jest też zajmująca niewiele miejsca pieczątka kieszonkowa.

W czym pomoże pieczątka firmowa?

Polskie prawo nie wymaga od przedsiębiorców posiadania firmowych pieczątek, a mimo to duża część z nich używa ich na co dzień. Z czego to wynika? Niektóre instytucje samodzielnie narzucają firmom potwierdzanie wiarygodności dokumentów przez pieczątkę firmową, dlatego posługiwanie się nią zdecydowanie skraca czas spędzony w urzędach. Dobrze widziane jest też umieszczanie stempla na wszelkich wychodzących pismach, kontraktach czy umowach.

Posiadanie pieczątki firmowej przede wszystkim oszczędza czas, który musielibyśmy przeznaczyć na ręczne wypisywanie informacji. Przybicie stempla na dokumencie wystarczy, by znalazły się na nim niezbędne dane, a dodatkowo wygląda to o wiele bardziej profesjonalnie.

Co umieścić na pieczątce?

Jeśli zdecydowałeś się już na wyrobienie pieczątki, którą będziesz posługiwał się w sprawach firmowych i urzędowych, musisz wiedzieć, jakie informacje powinieneś na niej zawrzeć. Standardowe dane, które warto umieścić na pieczątce to oznaczenie przedsiębiorcy wraz ze wskazaniem formy prawnej, dane teleadresowe siedziby, numer NIP i REGON. Dla Twoich klientów, kontrahentów, ale też dla urzędników ułatwieniem będzie, jeśli zdecydujesz się na zamieszczenie na niej numeru telefonu, adresu e-mail, adresu strony internetowej, a także logo firmy, dzięki czemu łatwiej będzie powiązać pieczątkę z naszą działalnością.

Alternatywa dla standardowej pieczątki

Standardowe, duże pieczątki mogą pomieścić od 3 do nawet 12 linijek tekstu. Co, jeśli nie potrzebujesz tak dużego stempla lub szukasz dla niego poręcznego zamiennika? Właśnie w takim celu powstały pieczątki kieszonkowe. To lżejsze modele o znacznie mniejszych wymiarach. Często używają ich pracownicy przebywający w terenie, np. odwiedzający klientów poza biurem. Korzystają z nich też przedsiębiorcy wyjeżdzający w delegacje. Pieczątkę kieszonkową warto zakupić też ze zwykłej przezorności, by nosić ją ze sobą na wszelki wypadek. Przybicie stempla firmowego może okazać się niezbędne w urzędzie lub banku.

Firmowa pieczątka, niezależnie od tego czy ma standardowe wymiary, czy jest w wersji kieszonkowej, ułatwia życie przedsiębiorcy. Oszczędza czas na ręczne uzupełnianie danych, potwierdza autentyczność dokumentów i ułatwia biurokrację. Pełni też funkcję reklamową – nigdy nie wiemy, kiedy odbity stempel z danymi firmy może zobaczyć potencjalny klient lub kontrahent. Wybór modelu pieczątki powinien być uzależniony od zapotrzebowania na liczbę umieszczonych na niej danych, ale też formę prowadzonej działalności.

marketing internetowy
Call Now Button